П`ятниця
23.08.2019
11:48
Каталог файлів
Мої файли [18]
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Сайт Вадима Щорса

Каталог файлів

Головна » Файли » Мої файли

Матеріали до проведення Тижня соціальної підтримки Гнатюк В.В.
[ Викачати з сервера (2.13 Mb) ] 22.07.2013, 11:22

Вступ

В масовій свідомості будь-яке забезпечення соціальних прав сприймається однозначно як захист або допомога. Насправді ж, в залежності від соціальної мети серед організаційних форм, які використовуються для виведення із кризи певних соціальних прошарків, слід розрізняти соціальний захист, соціальну допомогу та соціальну підтримку. Як правило, вони у певному співвідношенні присутні в кожній соціальній програмі.

Соціальний захист – це система заходів, спрямованих на ліквідацію перешкод до реалізації громадянами своїх соціальних прав. Особливістю соціальних прав людини є те, що вони виникають із факту її належності до суспільства, тому соціальний захист – всезагальна допомога.

Соціальна допомога – це система заходів, що передбачає покращення стану певних соціальних прошарків шляхом соціальних програм та забезпечення діяльності мережі відповідних соціальних закладів. Соціальна допомога спрямована на збереження якості життя людей, які потрапили в скрутне становище. Ця допомога залежить від економічного стану суспільства, управлінської спроможності держави та особистої відповідальності людини своє життя.

Принцип надання соціальної допомоги полягає в тому, що при прийнятті рішення про неї, перш за все, враховується матеріальний стан людей. Питання про надання допомоги розглядається індивідуально, згідно чинного законодавства і стосовно тих людей, що в силу різних обставин суттєво знизили свій рівень життя.

В умовах розвитку демократичних процесів і формування громадянського суспільства в Україні надзвичайно великого значення набув інститут соціальної підтримки. Соціальна підтримка являє собою діяльність органів держави і місцевого самоврядування, громадських фондів та організацій, що спрямована на конкретну людину чи групу людей, що потребують невідкладної соціальної допомоги в реалізації конкретної мети.

Соціальна підтримка може мати найрізноманітніші види: від надання кредиту до організації громадських робіт. Але при цьому обов’язково повинні дотримуватися дві вимоги: конкретний і адресний характер допомоги, надання її тим, хто здатний нею скористатися. Порушення її значною мірою знецінює можливості підтримки.

Категорія: Мої файли | Додав: Вадим | Теги: тиждень соціальної підтримки, Батьки і діти по-українськи, соціальний педагог, учні, школа
Переглядів: 492 | Завантажень: 220 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1 Лилиана  
Очень конструктивно и интересно,хорошо продуманно.Спасибо за такой план мне очень понравилось.

Ім`я *:
Email *:
Код *: